Drukuj

Na wiosenną nutę

Koncerty: Urszula Wioletta Kąkol
Studio Piosenki
Studio Piosenki
Wiosna budzi się do życia, a tymczasem na Pięknej 7 przygotowania idą pełną parą. Mowa o grupie wokalnej Studio Piosenki, która pod okiem Edyty Wójcik szykuje się do kwietniowego koncertu.

Znany i popularny zespół Enej, piosenkarka Majka Jeżowska czy polska wokalistka jazzowa Dorota Miśkiewicz - to tylko część artystów, których utwory usłyszymy 22 kwietnia w wykonaniu Studia.

Zespół działa na terenie Siedlec od 18 lat. Jubileusz 15-lecia obchodził wraz z wydaniem swojej drugiej płyty "Dorosłe piosenki". Nazwa ta może być jednak dość myląca, gdyż zespół stanowią wykonawcy w wieku szkolnym, a nawet przedszkolaki. Najstarsi artyści tworzą oddzielna grupę wokalną Sweet Angels, która funkcjonuje od 2007 r. Repertuar grup jest bardzo świeży i lekki, a melodyjne piosenki szybko wpadają w ucho. Stanowią przekaz zarówno dla młodych odbiorców, jak i dla dorosłych. - Czasami dzieci podpowiadają mi, co chciałyby śpiewać. Razem zastanawiamy się nad wyborem piosenek. Ostatnio bardzo spodobał im się Bobby McFerrin. Na tym etapie ich rozwoju polecam go im do słuchania. Chodzi o to aby dzieci nie tylko śpiewały ale również poznawały różnych wokalistów. - mówi E. Wójcik, artystyczna instruktorka śpiewu. - Początki zawsze są trudne. Staram się stawiać poprzeczkę wysoko, dzięki czemu dzieci mogą się wiele nauczyć.

MOK daje młodym talentom możliwości rozwoju na różnych płaszczyznach. Gdyby nie sprzęt i studio, jakim dysponuje Piękna 7, tworzenie profesjonalnej muzyki byłoby utrudnione.

Prężnie rozwijający się zespół organizuje wiele występów dla grona swoich słuchaczy. Jednym z cieszących się największą popularnością był zeszłoroczny koncert piosenek z lat 20. i 30. wokalistkom towarzyszył zespół muzyczny w składzie Tomasz Wojtuś na fortepianie, Marek Matwiejczyk na gitarze basowej, Jarosław Wójcik na trąbce i Jacek Łopaciuk na perkusji. Oprócz tego miało miejsce wiele koncertów okolicznościowych, jak noworoczny z piosenka poetycką i aktorską, czy z okazji Dnia Matki. Grupa Studia Piosenki prezentowała się podczas zimowej akcji WOŚP, finału Miejskiego Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej, Festiwalu Dziecięcego "Dzień radości", w "Domu nad Stawami", a także w wielu konkursach piosenek.

Zespół nie spoczywa na laurach i wciąż doskonali swój warsztat. Ich postępy oraz wszelkie innowacje będziemy mogli zobaczyć podczas koncertu zatytułowanego "Na wiosenną nutę". Studio Piosenki zaprezentuje nie tylko śpiew i muzykę, ale także żywą sztukę, którą tworzą młodzi artyści.

22 kwietnia 2013, godz. 18.00, Sala Biała MOK, wstęp wolny
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.008 sekund