Drukuj

Elektryczny blues

Gitarą po uszach: Sebastian Truszkowski
Piotrek Franczuk Blues Band powstał w 2011 roku. Panowie koncertowali w Siedlcach i okolicach. Po kilku zmianach nazwy, zostali przy obecnej, pochodzącej od założyciela - gitarzysty Piotra Franczuka. Więcej o składzie osobowym pisaliśmy nie tak dawno w "Kulturze".

Z podobnych, niekomercyjnych zespołów, band Piotrka Franczuka wyróżnia repertuar. A ten jest niezwykle bogaty i zróżnicowany. Obok klasyki amerykańskiego bluesa i znanych, polskich, blues-rockowych utworów, panowie serwują piosenki rock?n?rollowe, kawałki w klimatach southern, a nawet hard rockowe jazdy. Muzycy piszą także własne utwory i dążą do posiadania jak największego repertuaru autorskiego.

Rozrzut gatunkowy nie przeszkadza grupie w pewien sposób się określić i tu nazwa - Blues Band - może być nieco myląca. Owszem, panowie doskonale zdają
sobie sprawę, że muzyka przez nich grana wywodzi się w prostej linii z bluesa, ale skupiają się na "urockowionej" wersji tych dźwięków. Za dowód niech posłuży kawałek niemieckiego zespołu Saxon, zagrany podczas Siedleckiej Fali Bluesa.Wcale bym się nie zdziwił, gdyby do repertuaru grupy trafiły utwory Black Sabbath, czy Judas Priest.

Mnie, jako fana ciężkich dźwięków, najbardziej w PFBB zachwyca praca gitar.
Soczyste przestery, mocno zarysowane riffy i świetne solówki (bez zbędnych
popisów na gryfie i setek ozdobników w każdym takcie). Piotrek Franczuk i Michał Skup doskonale się uzupełniają. Gdy dodamy do tego solidną sekcję rytmiczną i naturalny, niewymuszony głos Krzyśka Sikorskiego, otrzymamy profesjonalny zespół, dający z siebie wszystko na scenie. Czuć zgranie i prawdziwą chemię między muzykami. Biegnijcie na najbliższy koncert. Warto. Kto był, ten wie. Kogo zachęciłem, ten się dowie. Kogo nie zachęciłem, ten nie wie, co traci. PFBB - tak się powinno grać na gitarach.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.004 sekund