Drukuj

Edukacja poprzez rozrywkę

Koncerty: Małgorzata Góral
Magiczna muzyka
Magiczna muzyka
Kiedy wchodziły do kin, zainteresowanie nimi było ogromne. Kto nie zna "Małej Syrenki", "Pięknej i Bestii", "Króla Lwa"? Jeden z lokalnych organizatorów proponuje przypomnienie, a najmłodszym poznanie tych produkcji, ale nie bez dodatkowych atrakcji.

Jak informuje na swej stronie Centrum Kultury i Sztuki, "w rytm "Magicznej Muzyki" przeżyjemy wspólnie podróż dookoła świata, podążając za bohaterami bajek Disneya". Co to znaczy? Otóż pomysł nie sprowadza się do wyświetlenia scen z filmów, a wręcz przeciwnie, będzie to jedynie tłem do wykonywanej na żywo muzyki. Nie zabraknie takich utworów jak suita "Alladyna", suita z filmu "Mulan" czy suita z "Dzwonnika z Notre Dame", oczywiście na tym nie koniec.

Na scenie zaś zagości Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu pod kierownictwem Tadeusza Wicherka. Wykonawca zacny, bo to najstarsza orkiestra symfoniczna w Polsce, która zaistniała 20 przed powstaniem Filharmonii Narodowej. Ma swoim koncie wiele występów zagranicznych, jak również w Filharmonii Narodowej, Sali Kongresowej PKiN, Teatrze Wielkim - Operze Narodowej oraz w Sali Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Tworzą ją zawodowi muzycy, którzy w większości są absolwentami wyższych uczelni muzycznych.

Pomysł koncertu przyznam, że zdaje się być ciekawy. Przede wszystkim zwraca uwagę walor edukacyjny tej inicjatywy, dla niektórych młodych widzów może to być pierwsze zetknięcie się z tego rodzaju muzyką na żywo.

10 lutego, godz. 16.00, CKiS (ul. Bpa Świrskiego 31), bilety: normalny - 50 zł; szkolny, studencki - 30 zł; pakiety rodzinne: 2+1 - 111 zł, 2+2 - 130 zł, 2+3 - 150 zł. Rezerwacje i bilety w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 644 68 00 w. 37.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.007 sekund