Drukuj

Miłość, wierność, oddanie

Koncerty: Klaudia Prus
Okładka płyty
Okładka płyty
Folkowy zespół Orkiestra Dni Naszych od ponad 20 lat uświetnia wiele ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali. Tym razem swoim wiernych fanom pokaże się w nieco innej, bo balladowej odsłonie.

Wyprawę do świata piosenki, w której nadrzędną rolę odgrywa słowo, Iwona Kobylińska i Jerzy Kobyliński, twórcy grupy, rozpoczęli ponad 20 lat temu. Wtedy to na scenie poznańskiego klubu "Słońce" zagrały 2 zespoły. Pierwszym z nich była występująca po raz pierwszy pod tą nazwą Orkiestra Dni Naszych, drugim - Stare Dobre Małżeństwo, z którym po dziś dzień są zaprzyjaźnieni.

Na lutowym koncercie zespół wystąpi w kameralnym składzie (Iwona Kobylińska, Jerzy Kobyliński oraz Mariusz Andraszek) i wykona repertuar z płyty "Iwona i ODN balladowo". - Mijały lata i, mimo że muzyczne ścieżki poprowadziły zespół w okolice folku, to na każdej z płyt pojawiały się akcenty łagodne i balladowe - mówi Iwona Kobylińska. - Czas zatoczył koło, a wilka zaciągnęło skutecznie i nieodwołalnie do lasu w krainie piosenki nieobojętnej - dodaje. Podczas koncertu Orkiestra zaprezentuje utwory mówiące o sprawach niezwykle ważnych i wartościach takich jak miłość, wierność czy oddanie.

Z pewnością nie zabraknie utworów z twórczości własnej ODN ("Kołysaneczka", "Duchy" czy "Penelopa"). Można się także spodziewać między innymi "Psalmu zaręczynowego" do tekstu Tadeusza Nowaka czy "Hymnu o miłości" z listu św. Pawła do Koryntian, który w opinii J. Kobylińskiego jest jednym z najpiękniejszych tekstów nakreślonych ludzką ręką.

Koncert odbędzie się po uroczystości rozdania nagród w plebiscycie "Kultury Siedleckiej" KULTURALNE WYDARZENIE ROKU 2012 czytaj o gali

22 lutego 2013, godz. 19.00, Bollywood Hollywood (ul. Wiszniewskiego 4), wstęp wolny.

Organizacja gali wręczenia nagród została dofinansowana z budżetu Miasta Siedlce.

strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.004 sekund