Drukuj

Do boju!

Koncerty: Bartek Szumowski
Martyna Pasik
Martyna Pasik
Jeśli siedlecki akordeonista Marek Stańczuk przywodzi wam na myśl tylko grupę PodobaMiSię i ciągoty do happeningów, jesteście w błędzie. Już wkrótce wyjdzie z niego fan... festiwalu w Kołobrzegu.

- Pomyślałem niedawno, że tradycyjnym piosenkom powstańczym, wojskowym oraz patriotycznym należy się dalsze przekazywanie, bo przyjemnie je się nuci i szybko zapadają w pamięć - wyznaje Marek. I zdradza, że on oraz zespół Składowa 39 za pomocą huku armat zmieszanych z komputerowymi przeróbkami postanowili wystrzelić te melodie w przestrzeń powietrzną wszystkich generacji. - Nowoczesność znowu wplątuje się w tradycję. Bo z muzyką to tak jest, że raz poraża, a innym razem koi. Jak w życiu - wyjaśnia.

Tak powstał pomysł koncertu "Powstaje powstanie!", który odbędzie się w siedleckim Klubie Wojskowym z okazji rocznicy zakończenia II wojny światowej. W jego ramach wystąpi wspomniana grupa w składzie: Jeżyn (gitara, śpiew),Julka Domagała (gitara, śpiew), Jarek Sawiak (djembe), Kasia Grochowska (bas), Paweł Wiliński (perkusja); Patrycja Egier (wokal), Diana Lesiewicz (wokal), M. Stańczuk (akordeon, wokal) i Mateusz Gościcki (gitara).

Wykonawcy zapowiadają utwory takie jak "Wojenko, wojenko", "O, mój rozmarynie" czy "Rozkwitały pąki białych róż", ale wplątane we współczesne rytmy i dźwięki w rodzaju samplowanych strzałów karabinów, huku startującego F-16 czy przeładowywania pistoletu. - Tak mi w głowie gra od jakiegoś czasu - tłumaczy Marek. Zatem - do boju! Czyli na koncert.

foto Tomasz Nowacki, projekt Wschodnie Projekty Fotograficzne, modelka Martyna Pasik

8 maja 2013, godz. 18.00, Klub Wojskowy (ul. Składowa 39), wstęp wolny.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.018 sekund