Drukuj

Kultura jazzu

Koncerty: Joanna Zawadzka
TRIO
TRIO
Tym razem pod strzechą "Mylna Music Pub" zagości Audiofeeling! Liderem zespołu jest światowej sławy pianista Paweł Kaczmarczyk.

Ruch jazzowych w Polsce ma długą tradycję, bo jego geneza sięga czasów po I wojnie światowej. Szczyt popularności przypadł na lata 30. i 40., jednak, co ciekawe, w latach 50. jazz nazwano muzyką imperialistyczną i całkowicie zniknął z radiostacji na długie lata. Dlatego cieszy coraz bardziej powiększające się grono miłośników tej muzyki oraz fakt, że jeden z siedleckich pubów zaprasza na coś tak niecodziennego jak będące specjalnością tego gatunku tzw. jam sessions, czyli improwizowane koncerty.

Podczas najbliższego na scenie wystąpią Audiofeeling, czyli: Maciej Adamczak - kontrabas, Dawid Fortuna - perkusja i Paweł Kaczmarczyk - fortepian. Obecnie tego ostatniego uważa się za jednego z najlepszych polskich pianistów. Przepustką do międzynarodowej kariery stał się dla niego wydany w 2009 roku album zatytułowany "Complexity in Simplicity", co dosłownie oznacza złożoność w prostocie. Kaczmarczyk jest pierwszym polskim artystą, który opublikował autorską płytę w prestiżowej wytwórni ACT Music. Biografia muzyka zaskakuje ilością wyróżnień i wygranych konkursów oraz powtarzającymi się nazwami legendarnych wręcz jazzowych festiwali. Razem z zespołem pojawiał się na scenach całego świata - od Stanów Zjednoczonych, przez Wielką Brytanię i Niemcy po Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Audiofeeling to doświadczona grupa artystów. Propozycja spędzenia wieczoru w ich towarzystwie jest najciekawszą w tym miesiącu i być może to jedyna szansa, na wysłuchanie koncertu tego zespołu w Siedlcach.

Pierwsza część koncertu w "Mylnej" rozpocznie się o godzinie 20.00 - usłyszymy wtedy utwory z ostatniej płyty zespołu, ale nie zabraknie też najnowszych kompozycji. Od 21.00 będziemy mogli uczestniczyć we wspomnianym jam session z udziałem siedleckich muzyków. Wstęp - jak zwykle w "Mylnej" - bezpłatny.

13 czerwca 2013, godz. 20.00/21.00, Mylna Music Pub (ul. Orzeszkowej 2), wstęp wolny.

KOLEJNY KONCERT W SIEDLCACH!!!

28 czerwca 2013, godz. 20.00
, Stanica nad Zalewem, bilety 5/10 zł.


Siedlczanie chcą jazzu!

Czerwcowy koncert w "Mylna Music Pub" zgromadził liczną publiczność. Ostatni piątek czerwca ponownie należy do Audiofeeling Band. O krótki komentarz poprosiliśmy Pawła Kaczmarczyka, uważanego za jednego z najlepszych polskich pianistów.

Ostatnio wraz z zespołem grałeś w pubie "Mylna" w Siedlcach. To twój pierwszy występ w naszym mieście?

Był to mój 8. lub 9. występ w Siedlcach. 12 lat temu brałem udział w Konkursie Standardów Jazzowych. Kilkakrotnie występowałem na Festiwalu Standardów Jazzowych oraz Siedleckich Zaduszkach Jazzowych. Ale dopiero ostatni występ w "Mylna Music Pub" pokazał, jak wielki potencjał tkwi w siedleckiej publiczności i jak bardzo jest ona spragniona brzmień i groove'ów, które generuje Audiofeeling Band.

Przeglądając strony internetowe oraz artykuły w pismach, zauważyłam, że początek mają bardzo podobny: "Jeden z najwybitniejszych pianistów jazzowych młodego pokolenia...". Jak się z tym czujesz?
To bardzo miłe, ale nie przywiązuję do tego zbytniej wagi. Najważniejsza jest praca nad samym sobą oraz nad muzyką i temu właśnie poświęcam jak najwięcej czasu. Jak widać po frekwencji na ostatnim koncercie w Siedlcach, publiczność bardzo docenia to, co robimy z kolegami z zespołu, i jednocześnie świetnie się przy tym bawi. To sprawia, że spełniamy się artystycznie.

Na koniec proszę o opowiedzenie jakiejś miłej/zabawnej anegdotki związanej z koncertem w Siedlcach.
Anegdotkę opowiem innym razem, ponieważ te, które mam, wymagają cenzury. A swoja drogą - każdy kolejny pobyt w Siedlcach przebija poprzedni, więc radzę być w najbliższy piątek w Stanicy nad Zalewem. Nie wiem, co się tam wydarzy, wszakże to będzie wigilia moich imienin (śmiech).
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.034 sekund