Drukuj

Koncert Soniamiki

Koncerty: Redakcja
Soniamiki
Soniamiki
Soniamiki to zielonogórzanka Zosia Mikucka, utalentowana dziewczyna z pasją i miłością do muzyki. Obecnie mieszka w Łodzi. Nagrała dotąd dwie płyty, dzięki którym zaistniała w świecie muzycznym.

Jej pierwszy album o nazwie "7pm" wydała w 2009 r. berlińska wytwórnia Moanin. Druga płyta z 2012 r. "SNMK" także została nagrana w Berlinie, ale tym razem krążek ukazał się również w Polsce za sprawą wytwórni Qulturap. Od tego momentu widać wyraźnie minimalistyczne podejście artystki do tworzenia muzyki.

Sama Sonia pełni rolę wokalistki, gra na basie i syntezatorach. Jej styl, choć często kojarzony z Grimes, jest jednak trudny do sklasyfikowania. Niektórzy nazywają go indie pop, elktro pop, na stronie zespołu można przeczytać, że to "ascetyczny, surowy pop", co jest określeniem bardziej opisowym. Jedno nie ulega wątpliwości - jest to styl niebanalny i wpadający w ucho.

Choć ta oryginalna muzyka początkowo doceniona została za granicą, teraz coraz bardziej słyszalna jest w rodzimych rozgłośniach. Jej piosenki "Lemoniada", "Morze" oraz inne skutecznie podbijają internet, a Sonia
koncertuje w największych miastach Polski, oprócz tego chętnie zapraszana jest na festiwale offowe. Pod koniec listopada, w ramach swojej trasy, zawita również do Chodowa. Jako krótki support wystąpi akustycznie młoda
wokalistka Anna Przedlacka, której towarzyszyć będą Paul Odoszewski na fortepianie i Jędrzej Goławski na trąbce.

22 listopada 2013, godz. 20.00, koncert Soniamiki z akustycznym supportem Anny Przedlackiej, GOK Chodów, wstęp wolny.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.012 sekund