Drukuj

Gorąco w 5 Sztukach!

Koncerty: Joanna Zawadzka
assBEST
assBEST
Pub 5 Sztuk coraz wyraźniej odznacza się na mapie Siedlec charakterystycznymi, niezależnymi brzmieniami. W lutym zaprasza na kolejny koncert, podczas którego wystąpią znane zespoły szeroko pojętej sceny punk-rockowej: the LUNATICS, Radioaktywny Świat i assBEST.

The LUNATICS to trzech chłopaków, którzy stawiają na szybką muzykę i oryginalne teksty - wszystkie w języku polskim, co sami zawsze podkreślają. W obecnym składzie występują od 2007 roku, kiedy to odeszła wokalistka, a jej rolę przejęli panowie. Zmiana wyszła grupie na dobre - stworzyli swój styl i znaleźli dla siebie miejsce na scenie niezależnej. Do tej pory the LUNATICS wydali dwie płyty, ostatnią w 2011 roku, co sugeruje, że może niedługo ich fani doczekają się kolejnej. Zespół cały czas intensywnie koncertuje i się rozwija.

Drugim zespołem, który wystąpi tego wieczoru będzie Radioaktywny Świat. Grupa prezentująca zupełnie odrębny, własny styl. Kobiecy wokal i mieszanka gatunków sprawiają, że ciężko ich jednoznacznie sklasyfikować. O ich muzyce można jednak powiedzieć, że jest zdecydowanie lżejsza niż typowy punk. Aktualnie promują swoją drugą EP-kę, zatytułowaną "Fukushima moja miłość", z której utwory zaprezentują podczas koncertu.

Trzecim zespołem będzie assBEST - zespół najbardziej punkowy z całego zestawienia. Grają, jak sami kiedyś powiedzieli w wywiadzie dla "Kultury", prosto, szybko, brudno. I to chyba wszystko, co trzeba wiedzieć, bo nikomu w Siedlcach przedstawiać ich nie trzeba. Jacy są sami pokażą na scenie.

W 5 Sztukach zapowiada się gorąca noc! Te trzy zespoły to kilka godzin dobrej zabawy. Charakterystyczny pub, charakterystyczna muzyka - to może być naprawdę dobry koncert.

Grupa assBEST w ostatnich miesiącach zagrała jako support zespołu the Analogs (czytaj relację) oraz na pierwszej edycji HELLMOTH FEST (czytaj relację).

15 lutego 2014, godz. 20.00, koncert zespołów the LUNATICS, Radioaktywny Świat i assBEST, Pub 5 Sztuk, bilety 15 zł.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.029 sekund