Drukuj

Miłość na wesoło i w rytmie reggae

Koncerty: Sebastian Truszkowski

"Szczęśliwa Trzynastka na Walentynki"
Przedwalentynkowy koncert w peHa udowodnił, że miłość to temat wesoły, pozwalający się dobrze bawić. Trzynastka to szczęśliwa liczba - stwierdził krotko Tadeusz Goc, choć na koncert - pechowo - nie dotarli zarówno Eugeniusz Kasjanowicz, Iwona Pokora i Tomasz Salach. Publiczność bawiła się jednak bardzo dobrze.

Poezją uraczyli zebranych Maria Kryńska-Szostak i Sebastian Baran, przetykając odczytaniem swoich utworów występ Tadeusza Goca i Magdy Grunt. Gospodarz peHa i młoda studentka zaprezentowali jak zwykle wysoki poziom, prezentując znany materiał, wzbogacony o "Zanim pójdę" z repertuaru Happysad w rytmie reggae. Piosenka ta zapowiedziała występ Marka Stańczuka. Niezwykle pogodne, zabawne piosenki są znakiem rozpoznawczym tego żywiołowego muzyka. W jednym utworze (obejrzyj nagranie) wsparł go gość specjalny - Tomek Markiewicz, który jak mówi

"Szczęśliwa Trzynastka na Walentynki"
dzięki Markowi wrócił do śpiewania.

Największe brawa zebrał jednak wspólny występ Marka Stańczuka i Tadeusza Goca. Muzycy wykonali m.in. "No woman no cry" Boba Marleya (obejrzyj nagranie) oraz "Białego misia" i "Kolorowe jarmarki", wpisując je w konwencję reggae. Najstarszy rastaman w Siedlcach - powiedział o gospodarzu Marek Stańczuk. Publiczność domagała się kolejnych bisów i piosenek na życzenie, pomagając artystom wspólnym śpiewem i wyklaskiwaniem rytmu.

Dodatkową atrakcją wieczoru, wieńczącą koncert, były autorskie "chorały" Tomka Markiewicza oraz występ a capella Magdy Grunt. Wśród wychodzących z peHa panował doskonały humor, słychać było liczne komplementy pod adresem artystów.

Koncert "Szczęśliwa Trzynastka na Walentynki" odbył się 13 lutego 2014.


strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.038 sekund