Drukuj

Koncerty podczas Dni Miasta

Koncerty: Joanna Zawadzka
Aleksandra Węglewicz
Aleksandra Węglewicz
Tegoroczne Dni Miasta Siedlce odbędą się w dniach 5-7 września. Program imprezy oparty jest głównie na obchodach roku El Greco. Ostatni dzień odbędzie się pod hasłem "Cudze chwalicie, swego nie znacie". W myśl tej idei zaprezentują się tylko lokalne zespoły.

Koncert kulminacyjny obchodów dni miasta zacznie się o godzinie 18.00. Na scenie zlokalizowanej na Placu Sikorskiego zaprezentują się m.in. wykonawcy znani z programu "Must be the Music" - zespół PodobaMiSię także tym razem postara się dostarczyć widowni dużą dawkę pozytywnej energii. Grupą, która również jest weteranem siedleckich scen jest Upstream - rock w dobrym wydaniu z charakterystycznym wokalem Rafała Czaplińskiego. Oba zespoły warto zobaczyć na żywo - są przecież znakomitą wizytówką Siedlec. Najnowszym z kolei odkryciem muzycznym jest zespół PeterBeth, który z pewnością na dobre zagości na siedleckich scenach. Dwójka młodych ludzi tworzących

delikatne dźwięki, dzięki świetnie współgrającym ze sobą głosom, z pewnością na stałe zagości na muzycznej scenie.

Dzień wcześniej na Skwerze Kościuszki zaprezentuje się Aleksandra Węglewicz na koncercie zatytułowanym Soulfull. Wykonania Aleksandry to muzyka naprawdę na wysokim poziomie, dla której warto wpisać to wydarzenie w poczet planów.

Z grup, które usłyszymy w ciągu tych trzech dni warto wymienić jeszcze RUZICA - zespół zagra na terenach ARMS w niedzielę o godzinie 17.00. RUZICA to grupa grająca folkową muzykę bałkańską - głównie z repertuaru Bregovica. Szczególnie warte uwagi są instrumenty. Nie znajdziemy tam perkusji ani gitary, za to możemy zobaczyć takie ciekawostki jak tuba, darabuka, baglama czy mandolina. Nawet jeśli bałkański folk odbiega od naszego gustu muzycznego, to warto pójść tam jak na małą lekcję muzyki, żeby po prostu zobaczyć i usłyszeć.

6 września 2014, godz. 18.00, DNI S

IEDLEC 2014, koncert "Polskie Noce i Dnie", Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej, godz. 20.30, Bella Vita Italia, koncert Marco Bocchino, godz. 22.00, koncert Aleksandry Węglewicz "Soulfull", Skwer T. Kościuszki.

7 września 2014, godz. 17.00, koncert zespołu Ruzica, Błonia Siedleckie, scena główna XXI Międzynarodowych Dni z Doradztwem Rolniczym, godz. 18.00, "Cudze chwalicie swego nie znacie", koncert siedleckich zespołów: PodobaMiSię, PeterBeth, Upstream, Plac gen. Wł. Sikorskiego.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.049 sekund