Drukuj

III Ogólnopolski Festiwal Improwizacji i Interpretacji Jazzowej JAZZ NA WSI

Koncerty: GOK Chodów
Jazz na wsi
Jazz na wsi
dniach 15-19 października w Sali Widowiskowej GOK w Chodowie już po raz trzeci odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Improwizacji i Interpretacji Jazzowej JAZZ NA WSI.

Impreza ma charakter interdyscyplinarny, zawiera w sobie koncerty, wystawę fotografii, otwarte warsztaty dla instrumentalistów, wokalistów oraz taneczne. Sercem festiwalu jest jednak konkurs o nowatorskiej formule łączącej tradycję ze współczesnością. Podczas poprzednich edycji okazywało się, że jest to również najbardziej zaskakująca część festiwalu, niosąca niesamowity ładunek muzycznych emocji. Podczas występów konkursowych solistom towarzyszyć będzie profesjonalna sekcja rytmiczna. Każdy z nich wykona po 3 utwory: 1 - na kanwie motywu ludowego, 2 – standard jazzowy, 3 – kompozycja własna. Wszystko to oczywiście z improwizacjami w stylistyce jazzowej. Solą festiwalu będą oczywiście popisy zaproszonych gwiazd.

Janusz Szrom - doktor sztuki muzycznej, pedagog, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego. Jazzowy Wokalista Roku 2009 - 2011, wg. "Jazz Forum". Laureat II miejsca na Międzynarodowym Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Zamościu 94 oraz Głównej nagrody na Pomorskiej Jesieni Jazzowej 95. W tym samym roku ukończył z wyróżnieniem edukację na Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Jego głos usłyszeć można na ponad trzydziestu płytach CD. Dwa spośród jego albumów otrzymały status "Złotej Płyty".
"Śpiewnik" - to album zawierający zbiór najpiękniejszych polskich piosenek z gatunku muzyki rozrywkowej w jazzowych aranżacjach. Inspiracją do powstania programu stały się niezapomniane przeboje z lat 70, 80 i 90. Znajdziemy tu m.in.: "Wspomnienie", "Byłaś serca biciem", "Historia pewnej znajomości", "Kiedy byłem małym chłopcem", "Uciekaj moje serce"... Przedstawione interpretacje są świeże i niekonwencjonalne, do czego przyczynili się niewątpliwie artyści wchodzący w skład zespołu.

Iwona Kmiecik - kompozytorka, autorka tekstów, pianistka. Finalistka tegorocznego  koncertu Super Debiuty poświęconego twórczości Cz. Niemena podczas KFPP Opole 2014, finalistka 4 edycji Must Be The Music. Laureatka nagród Grand Prix na Krokus Jazz Festival oraz na Przeglądzie Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni. Jej płyta "Kolor Szlachetności" ukazała się rok temu nakładem 4everMusic/WarnerMusicPolska i zebrała bardzo pochlebne recenzje. Oprócz piosenek z debiutanckiego albumu Iwony, nie zabraknie także standardów oraz utworów premierowych.

Krzysztof Herdzin - pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent, multiinstrumentalista, wykładowca w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
Jako jeden z nielicznych artystów z powodzeniem łączy działalność na polu muzyki klasycznej, jazzowej i pop. Współpracował ze wieloma polskimi i światowymi gwiazdami jazzu. W swojej autorskiej dyskografii ma 14 albumów. Jako pianista, dyrygent, kompozytor i aranżer brał udział w nagraniu ponad 200 CD. Do tej pory, jako aranżer otrzymał szesnaście Złotych Płyt. Koncertował jako jazzman i jako kameralista niemal na wszystkich kontynentach. Jest laureatem m.in.: Jazz Top 2010 - 2013 (aranżer roku), Jazz Top 2012 (kompozytor roku), Nagroda RMF CLASSIC "Mocarty 2011", Fryderyk 2012 (jazzowy kompozytor / aranżer roku).

Wojtek Pilichowski – basista, kompozytor, aranżer. Do tej pory wydał 8 solowych płyt + 4 koncertowe, w tym 3 DVD oraz 4 szkoły gry na gitarze basowej. Jako muzyk sesyjny nagrał ponad 200 albumów, z czego większość z największymi gwiazdami polskiej sceny (w sumie kilka milionów płyt i kilka tysięcy koncertów!). Jest także uznanym wykładowcą. Za granicą prowadzi zajęcia w ramach festiwali, np.: Bass Player Live w Nowym Jorku czy Euro Bass Days w Veronie. Przez czytelników magazynu Gitara i Bas był aż siedmiokrotnie wybrany najlepszym polskim basistą. Czterokrotnie otrzymał nagrodę Play Box, przyznawaną przez Polskie Rozgłośnie Radiowe. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich gitarzystów basowych na świecie.
"Inro" to tytuł najnowszego albumu, zawierającego materiał absolutnie rewolucyjny. Jest wskazaniem nowego kierunku w muzyce fusion. Nikomu jeszcze nie udało się połączyć w taki sposób jazzu z brzmieniami gatunku elektro, gdzie wirtuozeria instrumentalistów przeplata się z wokalem przy udziale instrumentów akustycznych i wirtualnych.

WSTĘP NA FESTIWAL JEST WOLNY.
Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje o festiwalu znajdują się na stronie internetowej GOK w Chodowie.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.008 sekund