Drukuj

Koncertowy marzec

Koncerty: Michał Pieńkowski
Michał Wróblewski
Michał Wróblewski
W marcu każdy fan muzyki znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego, jaki styl jest jego ulubionym. Organizatorzy przygotowali pełny zestaw gatunków - od poezji i klasyki po celtycki folk punk. Warto odpowiednio wcześniej zarezerwować sobie czas, ponieważ rzeczywiście będzie czego posłuchać. Ponadto z okazji Dnia Kobiet przewidziano wydarzenia kierowane specjalnie do płci pięknej.

Pierwsza z muzycznych imprez odbędzie się w Bollywood Hollywood 6 marca. Będzie to romantyczny koncert Sergio, a następnie DJ Jacksona. Warto, aby panowie pomyśleli o tym wydarzeniu jako o dobrym wstępie do święta pań. Propozycja specjalnie dla kobiet już dzień później - 7 marca w Centrum Kultury i Sztuki koncert w wykonaniu siedleckiej Orkiestry Wojskowej i Teatru ES. Powtórka tego wydarzenia również 8 marca. Artyści zaprezentują przeboje polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej. Miłośnicy orkiestrowych aranżacji na pewno nie będą zawiedzeni. Dla tych, którzy lubią operę, operetkę i musicale, mamy zaproszenie od Miejskiego Ośrodka Kultury na koncert „Kobiety świata”. Największe przeboje tych stylów i gra aktorska (wzbogacona o piękne kostiumy) przedstawią w krzywym zwierciadle cechy kobiet z różnych części globu.

Oprócz wspomnianego już koncertu dla pań w CKiS, 8 marca na swoje wydarzenie dedykowane kobietom zaprasza Bollywood Hollywood. Będzie to koncert na dwie gitary - Kaya i Aleksander oraz Krzysztof Prokurat - piano, a do tego poezja o miłości czytana przez Eugeniusza Kasjanowicza. Podczas koncertu, oprócz potrzeb muzycznych, będzie można zapewne zaspokoić te kulinarne. Warto więc, aby panowie pomyśleli o kolacji w towarzystwie swoich wybranek i zaprosili je do Bollywood Hollywood. Tego samego dnia można też odwiedzić Brofakturę, aby najpierw posłuchać muzyki fortepianowej granej przez Krzysztofa Dziewulskiego, a później koncertu POP IT UP.

Dla osób, które gustują w mocniejszych brzmieniach propozycja od pubu Pięć Sztuk - występ grup: Spirit, Minetaur, Agarrth oraz Obsolence. A w rytmie funk, rock i hip hop zagra w pubie Egoista zespół Labirytm. Oba wydarzenia 7 marca. Tego samego dnia koncert również w Brofakturze, zagra Mike Gowin & Million In Cash Band – wydarzenie dla fanów rock-n-rolla. Pub Pięć Sztuk zaprasza 8 marca na charytatywny koncert, w którym zagrają: Besides, Zielone Ludki, Apple Pie oraz Słowa Dwa. Będzie to spotkanie różnych stylów muzycznych w szczytnym celu. Bilety na to wydarzenie w formie cegiełek po 20 zł lub więcej, wedle uznania słuchaczy.

Kolejny koncert to występ zespołu Blight Sign w pubie Egoista 13 marca - rockowe brzmienia wprost z Krakowa. Jak sami o sobie piszą, ich inspiracjami są m.in.: Pearl Jam, Led Zeppelin, System of a Down czy Behemoth. Mając takie wzorce, na pewno zaspokoją wymagania fanów rockowego grania. Dzień później, 14 marca, zupełna zmiana gatunku w Pięciu Sztukach - dla lubiących luźniejsze granie i dobrą zabawę wystąpi Seksbomba - odmiana po kilku wydarzeniach obfitujących w mocne brzmienia.

15 marca coś specjalnie dla osób, które lubią bardziej wyrafinowane dźwięki - w Sali Białej odbędzie się kolejny koncert z cyklu Niedzielny Salon Muzyczny. Tym razem melomani usłyszą największe arie operowe i operetkowe świata. Również dla fanów lżejszych tematów wydarzenie przygotował klub peHa - kolejną odsłonę cyklu „Ballady i Romanse”, w której 16 marca wystąpią Tomasz Salach i Eugeniusz Kasjanowicz.

17 marca zespół Niekompletni będzie przeganiał, łaskawą po raz kolejny, zimę. W koncercie zatytułowanym „Wypuść wiosnę spod powiek” będą prezentowali swoją twórczość siedleccy wokaliści i instrumentaliści, zagłębieni w poezję śpiewaną i piosenkę literacką.

18 marca w Bank Bistro&Bar zagra zespół Muchy. Fani z pewnością nie przegapią tego wydarzenia.

Pub Egoista przyzwyczaił swoich bywalców do wyjątkowych wydarzeń muzycznych. 21 marca z okazji dnia świętego Patryka (który przypada 17 marca) wystąpi zespół Molly Malone. Wybór na pewno jest nieprzypadkowy, gdyż ci muzycy grają celtic folk punk, więc świetnie wpiszą się w to tradycyjne irlandzkie święto. Zielone piwo obowiązkowe.

Aby usatysfakcjonować również słuchających jazzu, 22 marca w Sali Białej wystąpi Michał Wróblewski Trio. Będzie to koncert z cyklu „Time For Jazz”, ale co to będzie za jazz... Fani gatunku nie mogą tego przegapić, tym bardziej, że cena biletu to jedyne 10 zł.

Ostatni z marcowych koncertów to występ zespołu Bajzel - jak sami piszą na swojej stronie na FB, gatunek muzyczny w jakim tworzą to... bajzel. Spodziewać się można więc wszystkiego. Spotkanie z zespołem z bałaganem w nazwie 27 marca.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.005 sekund