Drukuj

REQUIEM

Koncerty: Redakcja
Jest uważany za jednego z najważniejszych kompozytorów operowych. Po śmierci swojego przyjaciela, chcąc oddać mu hołd, napisał dzieło z pogranicza muzyki kościelnej i opery, które na całym świecie odniosło ogromny sukces.

Mowa oczywiście o Giuseppe Verdim i jego Requiem, którego siedlczanie będą mogli posłuchać już 5 listopada. Dzieło powstało w roku 1874 i do tej pory swoim artyzmem porusza najgłębsze pokłady wrażliwości tych, którzy go słuchają.
Koncert zatytułowany "?bo wolność krzyżami się mierzy?", to wyraz hołdu wszystkim, którzy poświęcili swoje życie sprawom wolności. Wydarzenie to inauguruje obchody 92. Rocznicy Odzyskania Niepodległości i Odsłonięcia Pomnika Wolności w Siedlcach.
Współorganizatorem tego przedsięwzięcia jest Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. Podczas koncertu wystąpią: Chór Miasta Siedlce, Chór Parafii Bożego Ciała w Siedlcach, Chór Instytutu Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego w Kielcach oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej pod batutą Jacka Rogali oraz wybitni soliści: Barbara Kubiak, Urszula Kryger, Sylwester Kostecki, Bartosz Urbanowicz. Kierownictwo artystyczne oraz organizacyjne nad koncertem objął Mariusz Orzełowski przy współpracy Krzysztofa Boruty oraz Izabelli Jaszczułt-Kraszewskiej.
Po koncercie zostanie przeprowadzona kwesta na Odbudowę Pomnika Wolności.

5 listopada, godz. 20.00, Kościół Bożego Ciała w Siedlcach (ul. Monte Cassino 36), wstęp wolny.

strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.003 sekund