Drukuj

RECITAL 2010

Koncerty: MG
Na siedlecką scenę muzyczną powraca po dwunastoletniej przerwie impreza, która dla wielu artystów stała się początkiem wielkiej kariery na skalę ogólnopolską.

Ogólnopolskie Spotkania Śpiewających Poezję "Recital" mają bogatą historię, na którą składa się osiem edycji tego wydarzenia. Jak zapowiada organizator, tegoroczna edycja ma być nieco skromniejsza od poprzednich. Powodem jest trwająca rozbudowa budynku Centrum Kultury i Sztuki. Niemniej jednak cieszy fakt, że powtórnie zagości w kalendarzu siedleckich wydarzeń kulturalnych. Poza tym już za rok jubileuszowa edycja, a wtedy: - Mamy nadzieję przywrócić festiwalowi pełny blask i uczynić go, tak jak to było dawniej, najważniejszym tego rodzaju wydarzeniem w Polsce - mówi Waldemar Koperkiewicz, dyrektor festiwalu.
Na uwagę zasługuje formuła tego wydarzenia, w ramach której nieznany artysta ma możliwość zaprezentowania się w dłuższej formie artystycznej, a jego występ zostanie oceniony przez profesjonalne jury. Jury będzie oceniać osobowość artysty, tekst oraz muzykę. Taki występ jest zawsze szansą na rozwój artystyczny, dzięki konfrontacji z innymi twórcami.
Ideą festiwalu - jak podkreśla Waldemar Koperkiewicz - jest próba pokazania siedleckiej publiczności, że istnieją działania nastawione nie tylko na tanią komercję, ale też takie, które potrafią wzruszyć odbiorcę. Każdej edycji towarzyszył występ, specjalnie na tę okoliczność, zaproszonych gości. Gościliśmy m.in.: Krystynę Tkacz, Hannę Banaszak, Czesława Niemena, Renatę Przemyk. Tym razem pierwszego dnia festiwalu (11 grudnia) wystąpi Milena Madziar z Orkiestrą Teatru ES, z recitalem pieśni z kręgu kultury żydowskiej - W Tancbudzie Tango. Drugi dzień (12 grudnia) należeć będzie do zespołu Raz Dwa Trzy, który z dużym sukcesem łączy muzykę rockową z poezją.
Organizatorem "Recitalu" niezmiennie jest Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.

11 (godz. 16.00) - 12 (godz. 19.00) grudnia, Sala Widowiskowa Podlasie. Bilety do nabycia w CKiS (pon. - pt., w godz.: 8.00 - 16.00; 11 i 12 grudnia, od godz. 14.00, w Sali Widowiskowej Podlasie), w cenie: 1. dzień -15 zł, 2. dzień - 30 zł, karnet - 40 zł.

strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.011 sekund