Drukuj

Recital w peHa

Koncerty: Justyna Golba Anna Zadrożna
Któż z nas nie zna utworów Agnieszki Osieckiej, Starego Dobrego Małżeństwa i Pidżamy Porno. Utwory tych autorów na trwale już wpisały się w historię polskiej piosenki. 6 kwietnia, po te i inne, wyrafinowane, uwodzące muzyką i pełne eleganckich sformułowań piosenki, sięgnął Tomasz Salach.

Jest to artysta, który chce nam opowiedzieć dźwiękami kilka historii. Duży plus, to przede wszystkim piękny dźwięk, jaki potrafi wydobyć z gitary. Wrażliwość na wszelkie niuanse tekstu, wysmakowana interpretacja, niezwykle trafne operowanie głosem - wszystko to sprawiło, że od pierwszych taktów publiczność słuchała jak zaczarowana. Artysta podbił serca widzów również swym ciekawym głosem: mocnym, głębokim, naturalnie emitowanym, o dużych walorach ekspresyjnych.

Tomasz Salach ma ogromny talent i wielką charyzmę. Mimo tak poważnego, rzetelnego podejścia do muzyki, wykazuje się, także w swoich interpretacjach, niezwykłym poczuciem humoru. Gra przy tym z niespotykaną świeżością, co sprawia, że każdy utwór jest odbierany jako coś zupełnie innego i oryginalnego, a przede wszystkim pięknego. To wszystko sprawia, że kontakt z widzami jest natychmiastowy i zarazem długofalowy.

Zastanawia tylko to, co w większym stopniu przesądziło o żenująco niskiej frekwencji podczas recitalu Tomasza Salacha - niewiarygodna ignorancja czy arogancja ludzi. Miejmy nadzieję, że następnym razem więcej osób zdecyduje się na zapoznanie się z tą piękną muzyką.

strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.006 sekund