Drukuj

U Patrona Miasta na Imieninach

Koncerty: A.J.
Kapela ze Wsi Warszawa
Kapela ze Wsi Warszawa
W dniach 6 i 7 maja odbędzie się IV Siedlecki Jarmark Św. Stanisława. Impreza ma charakter targowo-wystawienniczy, jest okazją do pokazania wyrobów lokalnych twórców i rzemieślników, posiadających bogaty dorobek kulturowy, nie eksponowany dotychczas na ponadlokalnym poziomie.

Niewątpliwą atrakcją tego wydarzenia będzie koncert finałowy Jarmarku "U Patrona Miasta na imieninach", na którym zagrają Kapela ze Wsi Warszawa oraz Kapela Pieczarki.

Kapela ze Wsi Warszawa powstała w 1997, już rok później, podczas radiowego konkursu muzyki folkowej "Nowa Tradycja", została laureatem II nagrody oraz Nagrody Publiczności. Za pierwszym sukcesem posypały się kolejne, w tym w 2006 r. Fryderyk w kategorii "Album roku etno/folk" za płytę Wykorzenienie oraz nagroda w konkursie Radia BBC3 Awards for World Music 2004 w kategorii "Newcomer". Zespół koncertował oraz wydawał płyty zarówno w Polsce jak i za granicą, gdzie znany jest pod nazwą Warsaw Village Band.

Kapela Pieczarki, której muzycy pochodzą z Żywiecczyzny oraz Podhala promuje folk góralski. Oprócz sukcesów w dziedzinie muzyki (m.in. złota płyta za album Wina nalej czy nominacja do nagrody muzycznej "Fryderyki" w kategorii "Album roku") zespół odnosi sukcesy w innych dziedzinach. Ugotowali największą zupę pieczarkową na świecie - 8,5 tys. litrów oraz wytworzyli największy "Mega Ser Góralski" na świecie - 16,4 kg.

7 maja, godz. 18.00, koncert Kapeli Pieczarki i Kapeli Ze Wsi Warszawa, pl. gen. Sikorskiego.

6-7 maja, godz. 10.00-22.00, Jarmark,pl. gen. Sikorskiego, wstęp wolny. więcej o Jarmarku
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.008 sekund