Drukuj

Siedlecka Fala Dźwięku

Koncerty: Klaudia Prus
PodobaMiSię
PodobaMiSię
Każdy kto lubi muzykę cięższą i alternatywną na pewno powinien wybrać się na ten koncert. Zapowiada się wspaniałe wydarzenie pełne tak ostrzejszych kawałków, jak i nastrojowych ballad. Już 14 października w Sali Widowiskowej "Podlasie" odbędzie się koncert dwóch siedleckich kapel: Upstream oraz PodobaMiSię w ramach Siedleckiej Fali Dźwięku.

Oba składy są rozpoznawalne już nie tylko w naszym mieście, ale także w całej Polsce. Jednak w ramach przypomnienia, troszkę kurtuazyjnego, dla tych, którym niektóre informacje wypadły z pamięci:

Upstream - zdobywcy wielu nagród, występowali na festiwalu im. Ryśka Riedla w Chorzowie. Grupa zagrała także, jako support, przed takimi gwiazdami polskiej muzyki jak Coma oraz TSA. Kilka miesięcy temu wydali debiutancki krążek. W skład grupy wchodzą: wokal - Rafał Czapliński, gitara - Daniel Popek i Artur Staręga, gitara basowa - Radek Pawlik oraz perkusja - Ma
Upstream
Upstream
rek "Max" Zabielski
. Ci mężczyźni wiedzą jak zagrać rocka, żeby się podobało, w ich twórczości możemy znaleźć zarówno nastrojowe ballady, jak i rockowe grzmoty. Krótko mówiąc - Upstream wymiata.

Kolejnym zespołem, który zagra tego wieczoru, jest PodobaMiSię. Funkcjonują w naszym mieście już kilka lat, jednak największą sławę osiągnęli po występie w pierwszej edycji "Must Be The Music. Tylko Muzyka". Jak opisać ich twórczość? Troszkę groteskowo, troszkę kabaretowo, ale zawsze osobliwie i śmiesznie. Grają w składzie: Michał Wyrzykowski - wokal, gitara; Marek Stańczuk - akordeon, wokal; Łukasz Maciborski - saksofon, piano; Maciej Złoch - gitara solowa; Piotr Sidorowicz - perkusja oraz Kamil Jastrzębski - gitara basowa.

Na każdym występie starają się pokazać coś innego, przekazać kolejną dawkę niesamowicie pozytywnej energii. Autentyczność przedstawiona w najbardziej prostej formie, tak specyficznej dla ska, rozkołysane, kolorowe rytmy reggae, to wszystko składa się na fenomen tej kapeli.

Nie można wyobrazić sobie osoby, która po ich koncercie wyszłaby smutna i rozczarowana, to po prostu nie może się zdarzyć. Sama grupa mówi: - W PodobaMiSie chodzi o wspólną zabawę, muzyka ma bawić i cieszyć. Nie jesteśmy profesjonalnymi muzykami, każdy z nas jest wycięty z innej bajki. Łączy nas jedna pasja i miłość do muzyki. Tworzenie na pełnym spontanie, jak widać sprawdza się znakomicie.

Każdy, kto preferuje alternatywną - a więc ciekawą, wyzwoloną i dziką - muzykę zamiast cukierkowego i mdłego popu, znajdzie coś dla siebie. Podczas koncertu będzie można posłuchać zarówno klimatycznych brzmień rockowych ballad, mocnych, piorunujących swą energią, charyzmą i dynamiką, kawałków, jak i skocznych, finezyjnych i zaskakujących, przepełnionych pozytywnym przesłaniem utworów.

14 października, godz. 19.00, Sala Widowiskowa "Podlasie" (ul. Sienkiewicza 63). Wstęp bezpłatny, ilość miejsc ograniczona.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.014 sekund