Drukuj

Płomienne granie

Koncerty: Julia Kukawska
DustSound w Klubie peHa
DustSound w Klubie peHa
Jeden z grudniowych, piątkowych wieczorów zapowiadał się smakowicie dla zwolenników cięższego brzmienia. 2 grudnia odbył się koncert rockowy w studenckim Klubie peHa, zagrali: DustSound i SteelFire.

Pierwsza wystąpiła kapela częściowo z Siedlec i pobliskiego Mińska Mazowieckiego - DustSound. Panowie grają rock progresywny, ale inspiracje do muzyki, jak mówi sam wokalista, pochodzą od wielu odmiennych od siebie gatunkowo artystów takich jak: Frank Zappa, Rage Against The Machine czy Tool. Mimo niedużej frekwencji na koncercie, pod sceną ciągle można było dostrzec miłośników gitarowych riffów, skaczących w ich rytm. Poza piosenkami zespołu można było usłyszeć heavymetalową wersję piosenki z bajki "Koziołek Matołek".

Jako gwiazda wieczoru, z Mińska Mazowieckiego, wystąpił zespół SteelFire. Grupa powstała w połowie ubiegłego roku z inicjatywy dwóch gitarzystów - braci Bartnickich. Muzykę, którą grają, ciężko z
DustSound w Klubie peHa
DustSound w Klubie peHa
aklasyfikować do jednego gatunku. Jest ona połączeniem różnych stylów, począwszy od klasycznego rocka, przez glam rock, po metal. Inspirację czerpią z tak legendarnych zespołów jak: Guns N' Roses, Judas Priest czy Metallica. Już pierwszymi dźwiękami zespół porwał publiczność do zabawy pod sceną. Podsumowując: "Ogromna energia + radość z gry + przyjaźń = SteelFire!".

Koncert wypadł śpiewająco. Każdy z zespołów w pełni pokazał na co go stać. Publiczność wylała siódme poty w agresywnym pogo pod sceną. Nie pozostaje nic innego, jak czekać na inne takie eventy.

Fotorelacja w wykonaniu: Kamila "Musieja" Musiejczuka


strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.005 sekund