Drukuj

WOŚP już po raz 20.

Koncerty: MG

Już w drugą styczniową niedzielę będzie miał miejsce w całej Polsce Jubileuszowy XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla ciężarnych kobiet z cukrzycą.

Tego dnia od godz. 8.00 na ulice Siedlec wyruszą wolontariusze zarejestrowani w Sztabie WOŚP, działającym od lat przy Miejskim Ośrodku Kultury. Ponad 200 osób z kolorowymi puszkami i identyfikatorami Fundacji będzie rozdawać czerwone serduszka, sprzedawać specjalne siedleckie gadżety WOŚP i kwestować na rzecz ratowania życia dzieci.

Sztab będzie mieścił się w budynku "Podlasie" przy ul. Sienkiewicza 63. Nie zabraknie też tego dnia koncertów na zakończenie całej akcji.

Na Orkiestrowej scenie, czyli na Placu Sikorskiego, o godzinie 17.00 zagra zespół No Problem, który gra rock alternatywny. Tego wieczoru, zaraz po No Problem, wystąpi również Steelfire. Muzyka Steelfire to połaczenie klasycznego hard rocka, heavy metalu, rock'n'rolla oraz glam metalu. Natomiast na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miała zaśpiewać jedna z najpopularniejszy polskich wokalistek rockowych, znana z takich piosenek jak Malinowy król, Dmuchawce, latawce, wiatr czy Dziś już wiem, czyli Urszula. Z powodu ostrej infekcji gardła artystka musiała odwołać swój występ.

Udział w finale WOŚP w Siedlcach potwierdziła za to Kasia Wilk z zespołem - właścicielka niezwykle charakterystycznego, mocnego wokalu i charyzmatycznej osobowości.

Już tradycyjnie, o godz. 20.00 będzie puszczane "Światełko do nieba".

Szczegóły są dostępne na stronie internetowej www.mok.siedlce.pl
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.008 sekund