Drukuj

Dusza fortepianu

Koncerty: Julia Kukawska
Paweł Wakarecy
Paweł Wakarecy
W lutym Sala Biała zostanie tchnięta powiewem romantycznych uniesień i artystycznej wrażliwości, zawierających się w muzyce chopinowskiej. W cyklu "Znani wirtuozi w muzyce mistrzów", odbędzie się recital fortepianowy Pawła Wakarecego.

Jaka inna muzyka może być balsamem dla ucha konesera klasyki, jak nie ta w wykonaniu mistrzów światowej sławy? Jeszcze w dodatku, kiedy owa muzyka zostaje oddana przez człowieka, który robi to z pasją?

Paweł Wakarecy od najmłodszych lat był zafascynowany fortepianem. Dlatego też, od najmłodszych lat brał udział w licznych konkursach pianistycznych dla dzieci i młodzieży, za co zbierał nie lada poklask. W tym momencie jest studentem i mimo iż ma dopiero 23 lata, zdążył już zebrać niemałe doświadczenie. Koncertował zarówno w Polsce, jak i za granicą, pod kierownictwem takich kompozytorów jak m.in. dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Narodowej w Warszawie - Antoni Wit.

Dotychczas zgromadził na swoim koncie wiele znaczących nagród np. na Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Darmstadt czy Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy. Od konkursu do konkursu i tak, w roku 2010, wziął udział w jednym z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych na świecie - XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W skład repertuaru weszły: Preludia, Sonata b-moll i Polonez Fantazja, dzięki którym Wakarecy został finalistą, zdobył Wyróżnienie oraz Nagrodę Specjalną.

16 lutego siedlczanie będą mieli niepowtarzalną okazję wysłuchania dzieł Chopina, ale też Domenico Scarlattiego i Mozarta w wykonaniu tego artysty. Koncert przybliży atmosferę Konkursu Chopinowskiego. Zwolenników nastrojowej muzyki nie powinno zabraknąć na tym wydarzeniu.

16 lutego, godz. 19.30, Sala Biała MOK (ul. Pułaskiego 6). Bilety: przedsprzedaż - 15 zł, w dniu koncertu - 20 zł, 10 zł - w przedsprzedaży dla uczniów i pedagogów szkół muzycznych.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.004 sekund