Drukuj

Inspired by MILES

Koncerty: Małgorzata Głuszczak
Grzegorz Rogala Quartet
Grzegorz Rogala Quartet
Podczas jednego z lutowych koncertów, w ramach cyklu Time for Jazz, siedlecka publiczność będzie mogła poznać meandry jazzowego brzmienia. Wszystko to za sprawą zespołu Grzegorza Rogali, który zaprezentuje przegląd twórczości wielkiego jazzmana - Milesa Davisa.

Miles Davis to legenda nie tylko jazzu, ale całej współczesnej muzyki. Jego płyta Kind of Blue, nagrana w 1959 roku, została uznana za jeden z najważniejszych albumów wszech czasów. Lata 70. przyniosły w muzyce Milesa zwrot ku brzmieniom elektronicznym i rockowym - powstały wówczas albumy takie jak: Bitches Brew, Miles in the Sky i In a Silent Way. W roku 1975 ukazały się dwa krążki, zawierające materiał z koncertów japońskich, zatytułowane Agharta i Pangaea. Z powodu wypadku samochodowego, Miles zamilkł na kilka lat, by powrócić triumfalnie płytą The Man with The Horn wydaną w 1980 roku. Wkrótce wyszły kolejne albumy artysty m.in.: Aura, Tutu, Music from Siesta. Nikt przed nim, ani nikt po nim nie wniósł takiego dorobku do muzyki jazzowej i nie grał na trąbce w taki sposób. Geniusz jazzu, który dwukrotnie wystąpił w Warszawie, wciąż pozostaje najbardziej znaczącą inspiracją dla kolejnych pokoleń muzyków na całym świecie.

Swoim programem "Inspired by Miles" przypomina o tym zespół Grzegorza Rogali. Koncert będzie próbą oddania tego, co w muzyce Davisa najcenniejsze: szacunek dla przestrzeni muzycznej, oryginalność frazy i przekonanie, które buduje niesamowity nastrój koncertu graniczący z misterium... od kontemplacji po ekstazę. Będzie też dużo własnej inwencji aranżacyjnej. Zespół Grzegorza Rogali składa się z młodych muzyków, którzy swoją obecność na polskiej i europejskiej scenie jazzowej zaznaczyli ważnymi nagraniami i laurami na festiwalach. Partnerem Rogali na fortepianie będzie Witold Janiak, lider Mainstreet Quartet, laureat Krokus Jazz Festival, Bielskiej Zadymki Jazzowej, odnoszący też sukcesy solowe. Tę dwójkę uzupełniają: ceniony za wszechstronność i zmysł improwizatorski - kontrabasista Wojciech Pulcyn, perkusista Paweł Gębicki, a także, grający na trąbce, Piotr Schmidt - laureat indywidualnych wyróżnień w licznych konkursach muzycznych.

24 lutego, godz. 19.00, Sala Biała (ul. Pułaskiego 6). Bilety: 15 zł.
strona główna | e-kultura | kalendarium | relacje | kontakt | linki | stowarzyszenie tutajteraz | polityka prywatności
Copyright 2010 © stowarzyszenie tutajteraz. All rights reserved.
Powered by Projektowanie stron Siedlce
Strona wygenerowana w 0.012 sekund